שיווק דיגיטלי לא עושה קסמים

רועי יששכר, מייסד ומנכ"ל I.O. R קידום עסקים, מנפץ כמה מיתוסים, שוחט פרות קדושות, וחשוד באמירות שנתפסות כירייה ברגל לענף השיווק כולו

המסרים של חברת  I.O.R לשיווק וקידום עסקים, עוסקים במונחים מקצועיים מחודדים היטב, שיטות עבודה ומודל ייחודי שנבנו בקפדנות, תוך היכרות מעמיקה עם מגוון כלים מתקדמים בענף השיווק והטכנולוגיה.

בחיפוש אחר הפנים של החברה ציפינו למנכ"ל צעיר ומעונב, אשר מגיע מעולם הפרסום האגרסיבי, ובעל כישורים למכור קרח לאסקימואים.

במקום זאת מצאנו את רועי יששכר, איש עבודה ושטח, בעל רזומה מרשים, המציג מגוון פרויקטים ותפקידי מפתח בתחום הייצור ומוצרי הצריכה, שמדבר על האתגרים העסקיים במושגים של עלויות ייצור, כוח אדם ותפעול מרלו"ג, ופחות במושגים של נכסים דיגיטליים.

פנינו לרועי, בניסיון לנתח את המודל שפונה ליצרנים ולמשווקי מוצרים, ובעיקר בניסיון להבין אם יש דבר כזה משווק דיגיטלי שלא מבטיח ניסים ונפלאות באמצעות השיווק הדיגיטלי:

שיווק דיגיטלי, עושה את העבודה?

הבעיה טמונה כבר בשאלה. בעסקים, מי שעושה את העבודה הם העובדים, המנהלים, בעל העסק. שיווק הוא הכלי שמאפשר לנו לחשוף את העבודה הטובה ואת התוצרים שלה. אפשר ורצוי לנהל מערך שיווק לכל עסק, יחד עם זאת חשוב לזכור שההצלחה של העסק טמונה בשורש שלו, במיצוי הפוטנציאל, בניהול אופטימלי של כל יחידה ומחלקה, בהתמודדות עם אתגרים שפחות משתקפים יפה בפוסטים בפייסבוק.

מה אתה מציע לעסקים?

לפני הכל אני פונה לסוג מסוים של עסקים, שהניסיון והידע שלי יכול לעזור להם ולהביא אותם לצמיחה משמעותית. הקהל שאני מביא לו את הערך המוסף הגבוה ביותר הוא עסקים בתחום הייצור, ייבוא ושיווק של מוצרים.

מדובר בענפים בהם השפה היא שונה. האתגרים מתחילים הרבה לפני הצורך בחשיפה נוספת, בתמחור ובשחיקת הרווח, בעלויות תפעול גבוהות שמשפיעות על הרווחיות, בהעסקת עובדים ויצירת סביבת עבודה בטוחה, שינוע ותובלה, עבודה מול ספקים. האנשים האלה לא רוצים שיבטיחו להם לידים ולא מחפשים לקוחות בטיקטוק. הם צריכים את העין המקצועית שתאתר את נקודות התורפה והתהליכים בהם שינוי קטן ייצור הבדל גדול.

אני מחבר בין היכולות שלי כאיש עסקים מעולם התפעול והייצור, ייעוץ עסקי, ומערך השיווק הדיגיטלי שמהווה שירות משלים בדרך להצלחה.

אילו סוגי עסקים צריכים את זה?

העסקים שאני עובד אתם הם עסקי B2B- עסקים שמוכרים לעסקים. אני מגיע מענפי הייצור של מוצרי דפוס, שקיות נייר, ניילון ואריזות, העסקים האלה לא מתפרנסים ממכירה של יחידות, אלא מהעמסה של משטחים עם אלפי ועשרות אלפי יחידות מוצר. מכירה בהיקפים גדולים היא אחד הכלים החשובים עבור עסקים מהסוג הזה, להישרדות עסקית, למיצוי הרווח והתועלת מהליכי הייצור והשיווק.

למה שעסק כזה יזדקק לשיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא למעשה הרחבה ומיקוד של אפיקי הפרסום. בעבר עסקים נהגו לפרסם בתקשורת הכתובה, בעיתונות, במגזינים, בערוצים מסחריים. מלבד העובדה שמדובר היה בפרסום יקר במיוחד, מרגע שהפרסום עלה לאוויר לבעל העסק לא היה כלי לשלוט בו, לדעת למי הוא הגיע, מה הוא עורר אצל אנשים.

העולם הדיגיטלי פתח עבורנו אפשרויות. פרסום ממוקד לקהל היעד, תוך ניהול בזמן אמת של קמפיין דינמי חי ונושם. שירותי השיווק הדיגיטלי שלנו לא עוסקים רק בהיקף החשיפה, אלא יותר במוקדי החשיפה ובהנגשת המסר. אם קהל היעד של הלקוח שלי הוא עסקים מסוג מסוים, אני אדע היכן למצוא אותם, איך לדבר אליהם, איך לעורר אותם לאינטראקציה.

אני עובד  גם בשיטת המספרים הגדולים,  וגם בשיטת המיקוד לקהלים הנכונים. יחד זה מביא תוצאות.

כל עסק יכול להצליח באמצעות שיווק דיגיטלי?

כל עסק יכול לקבל חשיפה באמצעות שיווק דיגיטלי, אבל זה לא מה שאני רוצה. לא במקרה אני מתחיל את התהליך באבחון עמוק של הארגון ובייעוץ עסקי, תהליכי שיפור וצמיחה. כשנגיע לשיווק הדיגיטלי שחייב להיות מדוייק כדי שיצליח, כבר יהיה לנו מסר אמיתי, אסטרטגיה שמבטיחה לא רק את החשיפה והמכירות, אלא גם חיבור בין התמורה שמציע העסק והתועלות של המוצר, מיצוי של רכיב הרווחיות מכל עסקה, וחשיפה שיוצרת המשכיות ולא מכירה חד פעמית.

אחד המודלים שאתה מזוהה אתם הוא מודל הפנטגון, זה שם גדול לאנשים הפשוטים, לא?

מודל הפנטגון הוא מודל עסקי שפיתחתי לאחר שנים ארוכות של ניסיון הן בענפי מוצרי הצריכה והן בעסקי נותני השירותים. המודל מתייחס בדיוק למה שתיארתי, הוא מחלק כל עסק  לחמש יחידות שלכל אחת מהן בנפרד השפעה מכרעת על ההצלחה שלו: ניהול, פיננסיים, שיווק, מכירות  ואסטרטגיה שנועדה לניתוח כל יחידה בארגון ובעסק כיחידה עצמאית. כל היחידות האלה עוטפות את הלב הפועם של העסק, את הייעוד שלו, את הסיבה לשמו הוקם וכולן חייבות לעבוד בהרמוניה מלאה על מנת שעסק יחווה הצלחה עקבית וארוכת טווח. זה החלק שאני רוצה לשמר, ממנו נצמיח כל ענף בנפרד עד לפריחה מלאה ואופטימלית.

האנשים שאני עובד אתם הם אנשי עבודה. השפה שלהם שונה, כי היום יום שלהם שונה. מושגים כמו מודל הפנטגון לא מדברים אליהם, אבל כן מדבר אליהם מישהו שמסתכל בגובה העיניים, מכיר את הקשיים והאתגרים, ויודע לחבר בין מענה עסקי תפעולי למערך שיווקי מדויק. הם לא חולמים להוציא קורס דיגיטלי או להיות אוטוריטה מקצועית, הם חולמים על קצת שקט תעשייתי, לצאת לחופשה  עם המשפחה, כשהם יודעים שהכל דופק. את החלומות האלה אני יודע להגשים.

אז הניסיון שלך הוא המומחיות שלך?

הניסיון והידע שלי הם כלי. האני מאמין שלי הוא כלי. הצוות שעובד אתי הוא כלי. כל הכלים האלו יחד עומדים לרשות כל לקוח, לא כמוצר מדף, כי אם כמערך של מוחות וכישורים שמגויס לחלוטין לטובת ההצלחה והצמיחה העסקית שלו.

ומי לא יכול להיות לקוח שלך?

אנחנו פונים לעסקי מוצר שפונים לשוק העסקי. מי שמחפש לידים ומכירות מהירות בלבד, זה פחות יתאים לו. הדלת שלנו פתוחה בעבור כל בית עסק בתחום הייצור שמוכן לפתוח את הדלת וליצור תהליך עבודה מסודר ומדיד, לספק שקיפות מלאה ליחידות ולמחלקות השונות שלו (תחת חוזה סודיות ומעטפת הגנה חוקית מלאה כמובן), ולהיות קשוב להמלצות מקצועיות. אנחנו יודעים להביא תוצאות, אבל לא טובים בהבטחות וסיסמאות. בתחילת כל הליך מתבצע תיאום ציפיות מלא שנוגע לשלבי העבודה ולוחות הזמנים, ופירוט הפעולות לביצוע. התהליך כולו מתבצע בשיתוף פעולה מלא ובתקשורת אל מול הלקוח, תוך פתיחות לצורך בדינמיות ובביצוע התאמות תוך כדי תנועה. אני מבין שלא לכל אחד מתאים תהליך כזה

 

דילוג לתוכן